FORHANDLERE

Her vises en liste med forhandlere af vores planter, som vi samarbejde med. Finder du ikke dit navn (virksomheds navn) på listen, så må du gerne sende os en besked. Så tilføjer vi din hjemmesideadresse til listen. Listen er ordnet efter postnumre i Danmark og Sverige.

Postnummer:     Navn:                                              Hjemmeside:                                                                                      

2500   Grønne Hjem Valby                                           groennehjemvalby.dk                             

2630   Rhodo Roskilde                                                  rhodo-roskilde.dk

2670   Anchers Havecenter                                          anchers.dk

2800   Lyngby Havecenter                                           lyngbyhavecenter.dk

2820   Grønne Hjem Gentofte                                      groennehjemgentofte.dk

2750   Grønne Hjem Ballerup                                        groennehjemballerup.dk

2750   Plantasia "The Pink Shop"                                  plantasia.dk

2880   Aldershvile Planteskole                                       aldershvile-planteskole.dk

2970   Hørsholm Planteskole                                        horsholmplanteskole.dk

3140   Gartneriet Engholm                                           gartnerietengholm.dk

3400   Freerslev Rhododendron                                   freerslev-rhododendron.dk

3490   Nybo Planteskole                                              nyboplanteskole.dk

3540   Lynge Planteskole                                              lyngeplanteskole.dk

3600   Fasters Have Aps.                                               fastershave.dk

3650   Balles Blomster- & Plantemarked                        balles-planteskole.dk

3700   Lilliendal Plantecenter                                groennedanmark.dk/medlem/56954724/

3720   Bjørn's Planter                                                    bjornsplanter.dk

3740   Fuglesang Haveparadis                                       fuglesang-haveparadis.dk

4951   Steen's Planteskole                                             steensplanteskole.dk

5610   Assens Planteskole                                              assens-planteskole.dk

5650   Bo Grønt Midtfyn                                                bo-groent.dk>butikker>midtfyn

6000   Kolding Plantecenter                                           koldingplantecenter.dk

6200   Havekompagniet                                                havekompagniet.dk

6400   Sønderborg Planteskole                                      sønderborg-planteshop.dk

6500   Bæk Plantecenter                                               bækplantecenter.dk

6705   Esbjerg Planteskole                                            esbjergplanteskole.dk

6800   Nielsens Planteskole                                            npv.dk

6950   laubjergs Planteskole Aps.                                  laubjergs-havecenter.dk

7182   Nørup Planteskole                                              noerup-planteskole.dk

7400   Have Oasen                                                        haveoasen.dk

7540   Lundhede Planteskole                                         lundhede.com

7700   Heides Planteskole                                              heidesplanteskole.dk

8000   Korsbakkens Planteskole Aps.                             www.korsbakke.dk

8361   Hobby Haven                                                     hobbyhaven.dk

8471   Fuchsiahaven & Gartnerservice                            fuchsiahaven.houzz.dk

8680   Nylund Planteskole & Blomster                            nylund.dk

8800   Hjørnegaard Rhododendron                                hjoernegaard.dk

9650   ME-Havecenter & Anlæg I&S                               me-haveservice.dk

 

SVENSKE HAVECENTRE & PLANTESKOLER:

 

254 75   Ödåkra uteplantor AB                                   uteplantor.se

040 51   Stolpens Trädgård                                        stolpenstradgard.se

262 54   Hedentorps Plantskola                                  hedentorps.se

264093   Bjärhus Vaxtbutik                                        bjarhus.se/vaxtbutiken

285 91   Växtia Fjärholma                                           vaxtia.se

290 60   Tuijas Växter                                                tuijasvaxter.com

375 91   Ljungsleds Plantskola AB                               jungsledsplantskola.se

431 38   Invivo G & S  

455 92   Gullmarsfjordens Plantskola                      Vägsäter 19, Munkebo: tel.: 0524-220 27

507 61   Brändmarks Blommor AB                               brandmarks.se

611 31   Växt och Trädgård AB                                   vaxtochtradgard.com 

611 92   Linudden Trädgård                                        linudden.se